Enerji Kimlik Belgesi Ücretleri

Modern teknoloji ile beraber çok daha donanımlı binalar ve yapılar üretiliyor olsa da hala yapılarda ısıtma için harcanan enerji maksimum seviyelerde yer almaktadır. Özellikle günümüzde dünyanın enerji kaynakları tükenmeye yüz tutmuşken 2011 yılından beri ülkemizdeki yapıların inşa edilmesi aşamasında zorunlu hale getirilmiş olan enerji kimlik belgesi oldukça önemli olmaktadır. Kanunun belirtmiş olduğu kapsamlar içerisinde yer alan tüm yapılarda yapının enerji profili bu belge sayesinde çıkartılmakta ve veri tabanında depolanmaktadır. Böylece hem yapı sahibi hem de uzun vadede ülkenin daha az enerji harcaması ve daha efektif bir şekilde yapıların ısıtılması sağlanacaktır. Bu noktada yetkilendirilmiş bir kurum olarak hizmet vermekte olan Vav Mühendislik oldukça uygun fiyatlarla enerji belgesi hazırlamaktadır.

Enerji Kimlik Belgesi Neden Alınmalıdır?

Enerji kimlik belgesi kanuni bir zorunluluk olarak 2011 yılından itibaren başlanmış olan bütün inşaat projelerinde alınmak zorundadır. Kanuni bir zorunluluk olmasının yanı sıra aynı zamanda binanın enerji profilinin doğru bir şekilde çıkartılması sayesinde enerjiye sarf edilen ekonomik miktar tespit edilmekte böylece yapı sahiplerinin uzun vadede enerji için harcamış olduğu ekonomik çıktı azalmaktadır. Ayrıca kimlik belgesinde tespit edilmiş olan eksikliklerin giderilmesi ile birlikte büyük bir ekonomik avantaj da elde edilmektedir. Bu bağlamda endüstriyel tesisler, fabrikalar, 50 metrekarenin altındaki yapılar, ısıtmaya ihtiyaç duyulmayan ağır ve ardiye gibi unsurlar haricindeki tüm yapılarda iskân öncesinde mutlaka enerji kimlik belgesi alınmak zorundadır.

Sorunsuz Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?

Yapılar proje aşamasındayken iskân süresine kadar belediyeler tarafından enerji kimlik belgesi talep edilmektedir. Özellikle projenin tamamlanması aşamasına yaklaşıldığında iskân yani yapının kullanım izni alınabilmesi için enerji kimlik belgesi talep edilecektir. Oldukça deneyimli, alanında tecrübeli olan bir teknik kadro ile hizmet verdiğimizden dolayı sıfır hata payı ile enerji kimlik belgelerini doldurup hazırlamaktayız. Böylece sizin sorunsuz bir şekilde iskân hakkınızı elde etmenize yardımcı olunmaktadır. Alacak olduğunuz enerji kimlik belgeleri 10 yıl boyunca geçerli olacaktır. Kimlik belgesinin içerisinde bina ile ilgili genel bilgiler, yenilenebilir enerji oranı, enerji tüketimi sınıfı, binanın sıhhi sıcak su enerji tüketim sınıfı, ısıtma enerjisi tüketim sınıfı gibi son derece detaylı binanın enerji sarfiyatı açısından da hayati olan bilgilere yer verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.