• Asansör Avan Eskişehir
    ASANSÖR AVAN
    PROJE HİZMETİ
  • ASANSÖR AVAN
    PROJE HİZMETİ

 

ESKİŞEHİR ASANSÖR AVAN PROJE

 

Avan Proje Hazırlama

Asansör avan projesi, mimari açından uygulama projelerinin hazırlanıp belli bir düzen içerisinde yapılmadan önce, yapının özellik ve kullanım şartları göz önünde bulundurularak hazırlanan projedir. Asansör yönetmeliği, asansör projelerinin mimari bir proje ile hazırlanması gerektiği ve bu projenin mimari bir usül teşkil etmesi gerektiği hükmünü getirmiştir. Asansör avan projeleri, Makine ve Elektrik-Elektronik mühendisleri tarafından uygun görülen esaslara göre hazırlanır. Asansör avan projesindeki temel amaç içerisine asansör sığmayacak bir asansör kuyusu ve makine dairesinin yapılmasını önlemektir. Asansör avan projesinde, trafik hesabı,kuvvet hesapları ve motor gücü hesabı yer alır. Gerekli hesaplar doğrultusunda hazırlanan avan projelerle müşterilerimize sorunsuz hizmet vermekteyiz.

Asansör Avan Projesi İnşaat Ruhsat Aşamasında Belediye Tarafından İstenilen Projeler arasında yer alır.Projenin amacı Mimarlar tarafından projelendirilme aşamasında yapılar planlanırken asansör için ayrılan kısımın asansör uygulanmasına uygun olup olmadığı,yapının inşası sonrasında çıkabilecek sorunları ortadan kaldırmak adına belediyeler tarafından yetkili asansör firmaları üzerinden sorgulaması işlemidir.

Trafik Hesabı

İnsanların asansör vasıtasıyla katlar arasındaki ulaşımını düzenleyen kurallar topluluğu olarak tanımlanan asansör trafiğinden, maksimum sayıda insanın, minimum zamanda hedeflenen katlara ulaştırılması beklenmektedir. Asansör yönetmeliği mimari projelerin uygulanma aşamasından önce, yapının kullanım ve özellik koşulları göz önünde bulundurulacak uygun asansör trafik hesabının yapılmasını istemektedir. Asansör yönetmeliğinde trafik hesabı "Bina şekil ve ihtiyaçlarına göre asansör adeti, hız, kapasite, kumanda ve kullanım şekillerini en ekonomik biçimde tespit eden hesap tarzıdır." şeklinde tanımlanmaktadır ve hesap sonucu kabin adedi ve kapasitesine uygun asansörlerin binalara tesis edilmesi hükümleri getirilmiştir. Dikey yapılaşmanın yüksek olduğu yapılar için, daha yüksek hızda ve  az kabin alanı içeren çözümler önerilebileceği gibi bazı bölgelerde daha az maliyetli olan daha düşük hızlı büyük kabinli çözümler önerilebilir. Bu çözümlerin yaşama geçirilebilmesi için trafik hesabının dikkatli yapılarak gerekli elektriksel güç ve kolon hattının belirlenmesi, kuyu güvenlik alanlarının belirlenmesi ile ilgili hesaplamalar sonucu ortaya çıkan sistem tasarımının bina özelliği ile örtüşerek hizmet kalitesinin yükseltilmesi hedeflenmelidir. Proje öncesi yaptığımız trafik hesaplarıyla bina koşullarına en uygun özellikteki asansörleri müşterilerimizin beğenisine sunmaktan gurur duyuyoruz.

Eskişehir Asansör Avan Projelendirme Hizmetinde Uzmanların Tercihi - VAV Mühendislik

Asansör Avan Proje