Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Binalarda kullanılan enerji kaynaklarının daha verimli bir şekilde kullanılması ve enerji israfının önlenmesi amacıyla alınması gereken bir belge bulunmaktadır. Belge 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu kapsamında geçerliliğe sahip olmak üzere Eskişehir enerji kimlik belgesi adıyla bilinmektedir. Belge kapsamında yapıların enerji ihtiyaçlarının ve enerji tüketimlerinin özellikleri ile yapılan yalıtım özellikleri ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Bu belgenin sağlanması için fiyat belirlemeleri maliyetlere göre hesaplanmaktadır. Belge fiyatının belirlenmesi için öncelikle binanın ruhsatının hangi tarihte alınmış olduğuna, binanın toplam inşaat alanına, binada kullanılan ısıtma ve yalıtım sistemi türlerine ve kaç adet kat bulunduğuna göre belirlemeler yapılır.

Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları Nasıl Değişmektedir?

Binanın temel özellikleri göz önünde bulundurularak enerji kimlik belgesi fiyatları belirlemesi yapılmaktadır. Belge fiyatları belirlenirken her metrekare için hesaplama yapılır. Bu noktada yapının özellikleri göz önünde bulundurularak her metrekare için 0,5 ile 2 lira arasında bir fiyat göstergesi bulunmaktadır. Binanın tüm özellikleri göz önünde bulundurularak bu belgenin alınabilmesi için yapının elektrik, ısı, yalıtım, mimari proje ve inşaat projesi gibi tüm bilgilerinin yetkili kurumlara bildirilmesi ve belge talebi yapılması gerekir. Bu belgelerin hazırlanması ile birlikte firmamız üzerinden danışmanlık hizmetleri alınarak bu sayede çok uygun bir fiyat ile belge alma şansına sahip olabilirsiniz. Bu belge için resmi belirlemeler ile fiyat hesapları yapılmaktadır.

Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları İçin Uzman Şirketler

Firmamız enerji kimlik belgesi başvurularının gerçekleştirilmesi ve hazırlanması noktasında uzman niteliğe sahip olarak hizmet veren bir firmadır. Bu kapsamda binanızda ki enerji kullanımını gösteren bu belgeyi bina sahibi olarak takip etmeniz gerekmektedir. Danışmanlık şirketimiz tarafından 10 yıl geçerliliğe sahip olan enerji kimlik belgesi imkanına belirli bir maliyet karşılığında sahip olabilirsiniz. Çoğu kişi tarafından bu belge çok yüksek maliyetlerle sahip olunan bir belge olarak görülse de 10 katlı bir binada dahi çok yüksek bir maliyet görülmemektedir. Bu nedenle maliyet hesaplarını yaparken resmi değerler üzerinden hesaplamalar yapılarak uygun bir fiyatla belge sahibi olmanız sağlanmaktadır.

Ana Konumuzuda İncelemenizi Öneririm

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.