Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Enerji kimlik belgesi binanın enerji sınıfını gösteren Resmi daireler tarafından yapılan işlemlerde talep Edilen Ve 5627 numaralı kanun gereği 01 OCAK 2020 tarihi ile zorunlu Belgedir.Belgenin Temin edilmesinden Apartman yöneticilerinin Sorumluluğundadır.Bakanlık tarafından Yapılan Bilgilendirmede Yetkisiz Firmaların Belge Düzenlediği Tespit Edilmiştir.VAV Mühendislik Eskişehir İlinde bakanlık tarafından Enerji kimlik belgesi düzenlemeye yetkili iki firmadan birisidir.

Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları Nasıl Değişmektedir?

Binanın temel özellikleri göz önünde bulundurularak enerji kimlik belgesi fiyatları belirlemesi yapılmaktadır. Belge fiyatları belirlenirken her metrekare için hesaplama yapılır. Bu noktada yapının özellikleri göz önünde bulundurularak her metrekare için 0,5 ile 2 lira arasında bir fiyat göstergesi bulunmaktadır. Binanın tüm özellikleri göz önünde bulundurularak bu belgenin alınabilmesi için yapının elektrik, ısı, yalıtım, mimari proje ve inşaat projesi gibi tüm bilgilerinin yetkili kurumlara bildirilmesi ve belge talebi yapılması gerekir. Bu belgelerin hazırlanması ile birlikte firmamız üzerinden danışmanlık hizmetleri alınarak bu sayede çok uygun bir fiyat ile belge alma şansına sahip olabilirsiniz. Bu belge için resmi belirlemeler ile fiyat hesapları yapılmaktadır.

Enerji Kimlik Belgesi Fiyatları İçin Uzman Şirketler

Firmamız enerji kimlik belgesi başvurularının gerçekleştirilmesi ve hazırlanması noktasında uzman niteliğe sahip olarak hizmet veren bir firmadır. Bu kapsamda binanızda ki enerji kullanımını gösteren bu belgeyi bina sahibi olarak takip etmeniz gerekmektedir. Danışmanlık şirketimiz tarafından 10 yıl geçerliliğe sahip olan enerji kimlik belgesi imkanına belirli bir maliyet karşılığında sahip olabilirsiniz. Çoğu kişi tarafından bu belge çok yüksek maliyetlerle sahip olunan bir belge olarak görülse de 10 katlı bir binada dahi çok yüksek bir maliyet görülmemektedir. Bu nedenle maliyet hesaplarını yaparken resmi değerler üzerinden hesaplamalar yapılarak uygun bir fiyatla belge sahibi olmanız sağlanmaktadır.

Ana Konumuzuda İncelemenizi Öneririm

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.